Missing translation for header.skipToContent
1 / 12

Bloomington Ruokapöytä Yorkshire Vintage 150 cm Pyöreä Ruskea

Hinta
699
99
Alkuperäinen HintaNorm. hinta
899
99
Aiempi alin hinta 699,99
  • Ruokapöytä Yorkshire 150 cm Pyöreä
    Hinta+0 €
  • Ruokapöytä Yorkshire Vintage 150 cm Pyöreä
    Hinta+0 €
  • Ruokapöytä Yorkshire Vintage 150 cm Pyöreä
    Hinta+0 €
Arvioitu toimitus huhti viikko 16

Tuotteesta

  • Tuotemerkki:Bloomington
  • Halkaisija:150 cm
  • Materiaali pöytälevy:Vahattu kierrätetty mänty
  • Materiaali:Puu
  • Jalka:Jalava
  • Tuotenumero:562315
Tuotenumero: 562315
Koko
Korkeus76 cm
Halkaisija150 cm
Määrä
Istumapaikkojen lukumäärä6
Materiaali
Materiaali pöytälevyVahattu kierrätetty mänty
MateriaaliPuu
JalkaJalava
MateriaalityyppiJalava
KäsittelyVahattu
Toiminto
JatkettavaEi
Lisälevyjen/sisälevyjen säilytysEi
Muuta
VäriRuskea
MuotoPyöreä
Värin nimiRuskea
UlkonäköVintage
TyyliRustiikkinen
Jalkojen väri Ruskea
SarjaLyon

Yorkshire on rustiikkinen ja vintage-henkinen ruokapöytä. Pöytä on valmistettu jalavapuusta ja sen jalka on muotoilultaan tyylikkään klassinen. Jokainen Yorkshire-pöytä on uniikki ja pöydänkannessa saattaa ilmetä halkeamia ja muita puulle ominaisia merkkejä, jotka tekevät siitä entistäkin hurmaavamman ja aidomman huonekalun. Jokainen pöytä on persoonallinen eikä niitä ole olemassa kahta samanlaista!

Kosteuden ja lämpötilan muutokset voivat aiheuttaa puun supistumista ja laajenemista. Pienet, jopa 5–6 mm:n kolot ja lovet ovat luonnollinen osa huonekalun tyyliä ja ilmettä. Ne voivat kasvaa tai pienentyä sään ja sisäilman kosteuden mukaan.


Pöydän mukana toimitetaan vahaliitu ja lasta, joilla voit täyttää ja värjätä lovet. Toivomme tietenkin, että arvostat materiaalin luonteenomaisia puutteita, jotka tekevät jokaisesta huonekalusta ainutlaatuisen. Jokaisella puuosalla on ollut aikaisempi elämä ja käyttötarkoitus rakennuksissa, ovissa, ikkunoissa tai muissa huonekaluissa.


Hoito-ohje



  • Vahatut puuhuonekalut käsitellään vahalla. Vaha suojaa paremmin kuin öljy, mutta saa silti pinnan tuntumaan elävältä ja luonnolliselta. Älä käytä öljyä, sillä jotkin öljyt sisältävät liuottimia, jotka saattavat liuottaa vahattua pintaa.

  • Käytettävän vahan on oltava huonekaluille tarkoitettua. Suosittelemme Spray Wax -suihketta

  • Käytä alusia, jos laitat pöydälle kuumia, kosteita, kovia tai teräviä esineitä, jotka voivat vahingoittaa huonekalun pintaa.

Toimitustapa

Toimitamme tilauksesi aina edullisesti ja luotettavasti. Pienemmät ja kevyemmät tuotteet toimitetaan lähimpään noutopisteeseen ja suuremmat kotiosoitteeseesi kadunvarsitoimituksena. Rahtimaksu lisätään kassalla.

 

Onko sinulla kysyttävää? Ammattitaitoinen henkilökuntamme auttaa sinua! Voit olla yhteydessä meihin puhelimitse tai sähköpostilla.

Ota yhteyttä asiakastukeen

Vastaavia tuotteita

Valitut lisätarvikkeet

Usein ostettu yhdessä