Missing translation for header.skipToContent

Tarjous monista huonekaluista ja ulkokalusteista →

Kategoriat

-18%
1 / 6

Tuoli Comito 2-pak Sametti Keltainen

Säästät
60
00
Alennettu Hinta
279
99
Alkuperäinen Hinta
339
99
⏱️Pääsiäisen tarjous päättyy: 
Toimitetaan normaalisti 4-6 viikon sisällä

Tuotteesta

Tuotenumero: 1210227
Koko
Korkeus
82 cm
Leveys
51 cm
Syvyys
52 cm
Materiaali
Materiaali
Kangas
Materiaalityyppi
Kangas
Muuta
Värin nimi
Keltainen
Väri
Tyyli
Maksimipaino
150 Kg
Ulkonäkö
Sametti
Sarja
Kampanja
Tyylikkäät verhoillut tuolit. Tämä tuoli on omiaan niille, jotka arvostavat tyylikkyyden lisäksi mukavuutta. Elegantti kuviointi, kauniit mittasuhteet ja omintakeinen muotoilu tekevät tästä tuolista ainutlaatuisen. Ruututikkaus tuo modernia ilmettä ja verhoilukankaana käytetty polyesteri on erittäin kestävää. Myös tuolin metalliset jalat on päällystetty polyesterikankaalla. Pakkauksessa 2 tuolia.

Tuotetiedot:

Tuotetyyppi: Ruokatuoli
Tyyli: Glamour
Pääväri: Keltainen
Materiaali: Kangas
Päämateriaali: Sametti
Lisämateriaali: Metalli
Jalkojen materiaali: Metalli
Istuinmateriaali: Kangas
Materiaaliyhdistelmä: 100% polyesteriä
Käsinojat: Ei
Viimeistely: Jauhemaalattu
Pinottavuus: Ei

Mitat:

Syvyys: 52 cm
Istuimen paksuus: 3 cm
Istuimen korkeus: 48 cm
Leveys: 51 cm
Korkeus: 82 cm
Istuinala: 41x45 cm
Paino: 7 kg
Kantokyky: 150 kg

Hintaan sisältyy: 2 x Tuoli

Ominaisuudet: Todella mukava, Ylellinen muotoilu, Vankka ja kestävä rakenne, Korkealaatuiset materiaalit, Tarkka viimeistely, Silkkisen sileä, samettinen kangas, Jaloissa tapit lattian suojaamiseen

Kokoaminen: Jalat asennettava. 20-40 min.
Lisätiedot: Vakauden ja turvallisuuden takaamiseksi on suositeltavaa tarkistaa, että tuote on asennettu oikein kahden viikon jälkeen kokoamisesta. On myös suositeltavaa tarkistaa, että ruuvit ovat napakasti ruuvattuna joka kolmas kuukausi. Samettikangas saattaa näyttää hieman erilaiselta, kun se altistetaan erilaiselle valaistukselle – sillä on taipumus hohtaa enemmän päivänvalossa ja näyttää himmeämmältä sisätilan keinovalaistuksessa. Sileän tiheän rakenteen ansiosta samettikankaan sävy voi myös vaihdella, kun sitä silitetään käsin eri suuntiin ja kulmiin. Värin tasoittamiseksi sekä kolhujen ja ryppyjen poistamiseksi materiaalia tulee silittää avoimella kämmenellä yhteen suuntaan, pyyhkiä kostealla liinalla tai höyrysilitysraudalla.

Hoito-ohjeet:

Sametti:
1.Imuroi sopivalla suuttimella
2.Puhdista kuivashampoolla ja märällä sienellä tai miedolla puhdistusaineella.

Metalli:
1.Puhdista miedolla puhdistusaineella ja pehmeällä liinalla, pyyhi sitten kuivaksi
2.Käytä kupari- tai kromielementteihin kiillotusainetta
3.Naarmujen välttämiseksi älä käytä hankaavia puhdistusaineita.
Tuotteella ei ole arvosteluja

Toimitustapa

Toimitamme tilauksesi aina edullisesti ja luotettavasti. Pienemmät ja kevyemmät tuotteet toimitetaan lähimpään noutopisteeseen ja suuremmat kotiosoitteeseesi kadunvarsitoimituksena. Rahtimaksu lisätään kassalla.

 

Onko sinulla kysyttävää? Ammattitaitoinen henkilökuntamme auttaa sinua! Voit olla yhteydessä meihin puhelimitse tai sähköpostilla.

Ota yhteyttä asiakastukeen

Vastaavia tuotteita

Valitut lisätarvikkeet

Usein ostettu yhdessä