Tyylikäs riippuvalaisin paljeteilla. Tämä valaisin edustaa erittäin tyylikästä muotoilua. Valaisin on pyöreän muotoinen ja koristeltu valoa heijastavilla suomumaisilla kuparipaljeteilla, jotka jäljittelevät käärmeennahkaa. Loisteellaan valaisin tulee varmasti kääntämään katseet jokaisessa kodissa ja sen pyöreä muoto harmonisoi sisustusta. Sillä ei ole merkitystä mihin sijoitat valaisimen, sillä sen kirkkaus tulee taatusti valaisemaan huoneen sekä koristamaan kattoasi tyylikkäästi.
Tuotetiedot:
Tuotetyyppi: Riippuvalaisin
Tyyli: Glamour
Pääväri: Kupari
Materiaali: Metalli
Päämateriaali: Rauta
Lisämateriaali: Synteettinen materiaali
Varjostimen materiaali: Metalli
Teho: max. 40 W
IP suojakoodi: IP 20
Hehkulampputyyppi: 1
Jännite: 220–240 V (50 Hz)
Mitat:
Johdon pituus: 120 cm
Syvyys: 30 cm
Leveys: 30 cm
Korkeus: 142 cm
Paino: 1.5 kg
Hintaan sisältyy: 1 x Kattovalaisin, Ei sisällä lamppua
Ominaisuudet: Toimii loistavasti hajavalona, Koristeellinen mutta käytännöllinen, Tuo tyyliä sisustukseen, Ihanteellinen energiatehokkuus, Korkealaatuinen, Poikkeuksellisen vähän huoltoa vaativa
Kokoaminen: Vaatii asennuksen ja kokoonpanon. 20-40 min.
Lisätiedot: Valaisin on tarkoitettu A-G:n energialuokan polttimoille, asteikolla A (energiatehokkain) G (vähiten energiatehokkain). Soveltuu LED-, halogeeni- ja energiatehokkaille polttimoille. Mikäli johdon pituutta halutaan säätää, tulee sähköasentajan suorittaa toimenpide.
Hoito-ohjeet:
Metalli:
1.Puhdista miedolla puhdistusaineella ja pehmeällä liinalla, pyyhi sitten kuivaksi
2.Käytä kupari- tai kromielementteihin kiillotusainetta
3.Naarmujen välttämiseksi älä käytä hankaavia puhdistusaineita.